fbpx
środa, 19 czerwca, 2024
Na marginesie

Oczyszczanie organizmu. Konieczność czy fanaberia?

Zbliżają się święta i każdy przystępuje do przedświątecznych porządków. Cały dom pozbawiamy kurzu i innego brudu. Lecz czy tylko dom, mieszkanie wymaga sprzątania?

Złe nawyki żywieniowe, zanieczyszczenie pożywienia i otoczenia w sposób nieunikniony prowadzą do nagromadzenia różnych toksyn w organizmie ludzkim. Gromadzone przez lata w naszych ciałach w konsekwencji prowadzą do takich problemów jak zmęczenie, nudności.

Toksyny to często sprawcy takich chorób i problemów jak: astma, toczeń, zapalenie okrężnicy, zespół jelita drażliwego, alergie, candida, niska liczba plemników, rak piersi, poronienia, brak równowagi hormonalnej, problemy psychologiczne. Należy, pamiętać, że w naszym organizmie mogą znajdować się również niechciani lokatorzy. Pasożyty produkują toksyny i zatruwają nasz organizm, uszkadzają organy wewnętrzne. Owoce ich przemiany materii bardzo negatywnie odbijają się na zdrowiu.

Dlatego powinniśmy zadbać o swoje wnętrze i posprzątać, usunąć toksyny

Oczyszczanie organizmu, czyli detoksykacje można przeprowadzić różnymi metodami. Jednak naczelną zasadą jest rozpocząć porządki w naszym organizmie od oczyszczenia jelit. Stosując głodówkę, lub lewatywę usuniemy zaległe w nich zanieczyszczenia. Bardzo dobrą metodą jest hydrokolonoterapia – czyli płukanie jelit. Można ją jednak przeprowadzić w specjalistycznym gabinecie.

Oczyszczanie organizmu
Oczyszczanie organizmu

Dalszy proces oczyszczania organizmu to specyficzna dieta, bogata w świeże owoce i warzywa. Niektóre produkty żywnościowe, takie jak mięso, niektóre zboża, produkty mleczne, kofeina i biała mąka powinny być w tym czasie usunięte z diety. Choć zmiana nawyków żywieniowych może okazać się trudna, to jednak wysiłek włożony w przezwyciężenie odwdzięczy się nam zdrowiem.

Zalety oczyszczania organizmu

Oczyszczenie organizmu z toksyn przywraca równowagę pH w organizmie i wpływa na wzrost energii i wigoru. Człowiek nabiera większej ochoty do życia, w oczach pojawiają się ogniki, skóra nabiera świeżego i młodszego wyglądu. Po detoksykacji jesteśmy bardziej żywotni i atrakcyjni, rośnie apetyt na seks, znikają problemy z wzwodem. Po procesie oczyszczania, czujemy się zupełnie nowymi ludźmi tak na zewnątrz jak i wewnątrz.

Wykorzystajmy, więc przedświąteczny czas nie tylko na porządki domowe, ale również na te wewnątrz naszych ciał.

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Mi by się przydało, ponoć mam zakwaszony organizm i jedynie wodę z cytryną piję żeby było lepiej, Nie lubię owoców, warzyw.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x