fbpx
niedziela, 14 kwietnia, 2024
Na marginesie

Prezent na Mikołaja – szansa dla rodziny!

Prezent na Mikołaja – szansa dla rodziny!

Prezent na mikołaja to myśl, która pojawia się w mojej głowie coraz częściej. Patrze na kalendarz – nie długo Mikołaj, więc już najwyższy czas kupić jakieś prezenty. Lecz czy to właśnie prezent jest najistotniejszy? Czy właśnie tego najbardziej pragną nasze pociechy?

Na co dzień jesteśmy tacy zabiegani, ciągle praca, sprawunki, gotowanie, odrabianie lekcji z dziećmi. I tak w kółko i w kółko, schodzi nam tydzień po tygodniu. W zasadzie brakuje czasu na wspólną zabawę z dziećmi, na budowanie relacji. Często to, same dzieciaki nie są zainteresowane, bo akurat grają na komputerze, albo oglądają film.

Prezent na mikołaja
Prezent na mikołaja

Zalety gier planszowych:

  1. Okazja do bezpośredniego, osobistego kontaktu
  2. Okazja do wspólnych rozmów
  3. Nauka radzenia sobie z sukcesami i porażkami
  4. Pozytywne rozładowanie emocji
  5. Nauka nowych słów, liczenia, logicznego myślenia
  6. Gry planszowe nie epatują brutalnością

Może w tym roku czas, aby Mikołaj, dał taki prezent, który pozwoli poprawić relacje. Da pretekst do ich pogłębienia. Taki, który sprawi, że cała rodzina zbierze się i spędzi wspólnie czas. Pozwoli rodzinie bardziej się zintegrować, nawiązać jeszcze silniejsze relacje.

Rojów gier komputerowych, internetu, pospiech życiowy. To czynniki, które powodują, że nasze relacje z bliźnimi się rozprężają i są zastępowane substytutami niby postępu. Człowiek od człowieka coraz bardziej się oddala. Bez komórki, czatu, fejsa, nie umiemy nawiązywać prawidłowych relacji.

Szczególnie widać to w nowym pokoleniu, które od dzieciństwa wychowuje się przy komputerze.

Dlatego w tym roku, chce powrócić do tradycyjnej formy wspólnej rozgrywki i dania możliwości cieszenia się spędzonym czasem.

Chcę to zrealizować za pomocą gry planszowej. Pamiętam z dzieciństwa jak często grałam z rodzicami i rodzeństwem. Do dziś to mile wspominam. I dlatego w tym roku Mikołaj przyniesie na pewno grę planszową.  Jaką, tego jeszcze nie postanowiłam, ale już wiem ze to dobry pomysł i przyniesie wiele korzyści mojej rodzinie. I nie myślę tu o korzyściach materialnych, ale o tych, które już zawsze w miłych wspomnieniach pozostaną z nami.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Biorę udział i zapraszam

1
0
Would love your thoughts, please comment.x