fbpx
środa, 19 czerwca, 2024
Można zaryzykowaćspożywcze

Deser Riso Muller. Niedźwiedzia przysługa?

Deser Riso Muller. Niedźwiedzia przysługa?

Deser Riso Muller od pewnego czasu, przymila się z ekranów. Oto niedźwiedź pomaga korporacyjnemu homo-sapiens, zabić głód. Nie przynosi mu jednak miodku, czy złowionego łososia, ale kubeczek ryżowego deseru. Wiedziony strachem, a może sugestią, biedaczek je czekoladowo riso. Po minie zachwytu nie widać. Uśmiechnięty jest niedźwiedź.

Riso
Deser Riso Muller o smaku pistacji

Twórcy tego spotu chyba nie za bardzo, orientowali się, z czym kojarzy się w Polsce niedźwiedź.

Zakupiłam trzy smaki.

  1. o smaku pistacjowym
  2. o smaku karmelowym
  3. o smaku czekoladowym

 

Swoją degustację zaczęłam od  smaku karmelowego.

W smaku jest całkiem dobry, jednak jego konsystencja mi nie odpowiadała. Przypominała ryż wymieszany z rozrzedzonym budyniem. Ryż był wyczuwalny, każde ziarenko oddzielone, delikatnie twarde, nie rozmiękłe. W środku kubeczka duża ilość karmelu.

deser riso muller o smaku karmelu
deser riso muller o smaku karmelu

Moje dziecko, po spróbowaniu kilku łyżeczek, również zrezygnowało z dalszej konsumpcji. Być może jest przyzwyczajone do świeżo zrobionego ryżu na mleku z odrobiną cukru trzcinowego i deser riso nie wpadł mu w gust.

Deser riso muller pistacja
Deser riso muller pistacja

Riso z pistacją też jest miłe w smaku, jednak tak jak u poprzednika ta konsystencja mnie odpychała od spałaszowania tego do końca.

Riso z czekoladą, to jest całkowita porażka. W smaku nie dobre, mdłe, a sam wygląd z konsystencją rozrzedzonego budyniu, wzbudzał torsje. Uwaga, jak chcesz go zjeść, to koniecznie nie mieszaj w kubeczku łyżeczką. Widok iście nie smaczny.

Teraz, po empirycznym doświadczeniu, nie dziwie się, że trzeba mieć naprawdę dobrą motywację, aby dobrnąć do końca tego kubeczka. Bez niedźwiedzia nad sobą nie idzie tego zjeść.

Skład na etykiecie produktu sugeruje, że jest to produkt bez konserwantów. Jednak data przydatności do spożycia daje do myślenia. Czy jest tak w istocie?  Zakupiłam je 26 listopada, a przydatność do spożycia to 21 grudnia. Wiec, aż prawie cały miesiąc. Brak na produkcie oznaczenia,, bez konserwantów”. Natomiast na stronie producenta, obok tego produktu jest oznakowanie,, bez konserwantów’’. Brak tej informacji jednak na opakowaniu produktu? – Zastanawiające.

 

deser riso muller etykieta
deser riso muller etykieta

Podsumowanie

Deser Riso Muller zupełnie, nie przypadł mi do gustu. Wole o sto razy zjeść jogurt, lub sama sobie zrobić ryż na mleku, niż zjeść ten ,,niedźwiedzi,, przysmak.

mozna-zaryzykowac

Daje temu produktowi jednak rekomendacje ,,można zaryzykować,, , gdyż każdy może inaczej odbierać go w smaku.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Torsje to mam widząc ten nieprofesjonalny i bezpretensjonalny styl pisania. Niedzwiedz kojarzy się sympatycznie, a deser jest bardzo dobry. ja mam taką opinię.

Bardzo rzadko sięgam po tego typu przekąski, wolę kaszkę manną taką w kubeczku, ale to nigdy nie będzie tak dobre jak samemu zrobione, zdrowiej i o wiele taniej. Nie lubię osobiście desrów i jogurtów tego typu o smaku pistacjowym, ten smak jest tak sztuczny, tak odpychający i jeszcze kolor podkolorowany, ochyda, z pistacjowych to toleruję lody, ale to tez takie swojskie prawdziwe lody, w Koscierzynie robia takie prawdziwe lody i to jest ten smak 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x